Značky oblečení, ktoré sa snažia byť EKO part. 4

Životný štýl
Komentáre

Predstavujeme v poradí štvrtú „eco-friendly“ značku z našej série – TOMS.

V každom priemysle a odvetví existujú svetlé výnimky, ktoré idú proti prúdu a ktoré sa snažia nezdravé trendy zmeniť a posunúť tak svet k lepšiemu. V textilnom priemysle je to hneď niekoľko výnimiek, ktoré si postupne predstavíme. Články o prvých troch značkách nájdete TU1, TU2 a TU3.

#3 Toms

Bez značky Toms by sa tento zoznam asi nezaobišiel. O značke TOMS a ich spoločenskej zodpovednosti bolo toho napísane už mnoho a sme si istí, že ste či už o značke, alebo ich smerovaní počuli. Práve ich politika ,,jedna za jedna‘‘ ich preslávila na celom svete a to nehovoriac o ich pohodlnom nosení!

Viac o projekte nájdete na: www.toms.com/improving-lives

Každý rok spoločnosť TOMS podporuje minimálne jeden environmentálny projekt. Medzi najznámejšie patrí určite projekt Oceana, ktorý chráni veľryby  a ostatné ohrozené morské druhy pred nadmerným rybolovom a lodnou dopravou.

Pre podporu tejto iniciatívy TOMS spustil aj kolekciu s názvom WHALE. Ide o limitovanú, vegánsku kolekciu, ktorá je inšpirovaná  zotavujúcou sa populáciou veľryby sivej a vráskavca ozrutného.

Zdroj,foto: www.toms.com

 

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.