Vodu potrebuje k životu každý z nás. Bez zdravých riek, jazier a mokradí by sme ju však nemali

Enviro
Komentáre

Európska komisia prehodnocuje vhodnosť súčasnej európskej vodnej legislatívy. Zaujíma ju názor čo najväčšieho počtu občanov Európy.

Svetový fond na ochranu prírody (The World Wide Fund for Nature – WWF) pripravil odpovede na základe otázok Európskej komisie o vhodnosti Rámcovej smernice o vode a smernica o povodniach. Vyjadriť sa však môže každý. Obdobie spätnej väzby pre Európsku komisiu je od 17. septembra 2018 do 4. marca 2019.

Cieľom konzultácie je zhromaždiť čo najviac názorov o tom, ako Rámcová smernica o vode a smernica o povodniach priniesli zmeny v trvalo udržateľnom hospodárení s vodou a zlepšenie stavu vodných útvarov, ako aj stratégie na zníženie rizika záplav v celej EÚ. Konzultácia zhromaždí všeobecné názory verejnosti o ich chápaní a vzťahu s vodou a podrobnejšie informácie a stanoviská vnútroštátnych orgánov, expertov a súkromných subjektov zodpovedných za vykonávanie o osobitostiach smerníc.

zdroj: pixabay.com

Pre tých čo nie sú dostatočne informovaný o spomínaných smerniciach sa môžu veľa dozvedieť z hromadných odpovedí od WWF.

Zapojte sa a podpíšte hromadnú pripomienku odpovedí a zdôvodnení od WWF, alebo sa sami odpovedzte podľa toho ako smernicu vnímate a posudzujete.

Zdroj: WWF, ec.europa.eu

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.