V Singapure zabavili slonovinu z takmer 300 slonov

Enviro
Komentáre

Išlo o záťah pri ktorom bolo zabavených 8,8 ton slonoviny, čo je najväčší náklad zo strany orgánov v mestskom štáte.

Slonovina, ktorá má podľa odhadov hodnotu 12,9 milióna dolárov, pochádza z takmer 300 afrických slonov a mierila do Vietnamu. 

„Singapur bol vždy neúmyselne zapojený do svetového obchodu so slonovinou z dvoch dôvodov: jeho globálna konektivita, ako aj prítomnosť malého domáceho trhu, na ktorom sa slonovina pred rokom 1990 môže legálne predávať,“ povedal Kim Stengert, hlavný komunikačný riaditeľ WWF. Singapore. 

„Konzistentnosť týchto rozsiahlych záchytov je silným dôkazom organizovaného zločinu v dôsledku nezákonného obchodu s voľne žijúcimi živočíchmi a rastlinami, ktorý prichádza cez Singapur alebo do Singapuru.“

zdroj:pixabay.com

Mestský štát je signatárom Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES) a tvrdí, že sa zaviazal k celosvetovému úsiliu obmedziť nezákonný obchod s voľne žijúcimi živočíchmi a rastlinami.

Zdroj: reuters.com

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.