Spojili sa pre oceán a vytvorili globálne hnutie

Enviro
Komentáre

Občas sa stane, že dobrá myšlienka alebo myšlienka  prerastie v niečo väčšie a motivuje ďalších ľudí robiť dobré veci. 

To sa podarilo napríklad aj surferom Andrewovi a Alexovi. Problém oceánskeho odpadu a nadmerného rybolovu bolo niečo, čo hlboko rezonovalo u dvoch kamarátov. Dôvodom bola hlavne ich láska k oceánu. A tak premýšľali o spôsobe, ako pomôcť vyriešiť tento problém. Čoskoro vznikla myšlienka zamestnať námorných kapitánov na „lovenie“ odpadu z oceánu.

Andrew a Alex začali 4Ocean tým, že ponúkajú náramky z recyklovaného materiálu.  Ziskom z predaja účelovo a hrdo financujú odstraňovanie odpadu z oceánov a pobreží.

4Ocean sa tak postupom času stalo globálnym hnutím, ktoré umožňuje komukoľvek odkiaľkoľvek vstúpiť do tímu a pomáhať pri úsilí o odstránenie odpadu z oceánu po celom svete. S ohromujúcou odpoveďou podporovateľov už 4Ocean dokázali úspešne odstrániť viac ako 250 000 libier odpadu z oceánu a pobreží počas prvého roku fungovania.

Andrew a Alex uvádzajú, že v súčasnosti majú sedem zamestnancov na plný úväzok pracujúcich sedem dní v týždni – po celý rok. „V roku 2017 sme viedli plávajúce a podmorské čistenia v 16 rôznych krajinách po celom svete a pokračovali v našom poslaní vyčistiť svetové oceány a budovať udržateľnejšiu budúcnosť“, dodávajú na svojej stránke 4Ocean.

Zdroj: 4Ocean

Photo: http://www.thetravelpocketguide.com

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.