Saltybags – pre ekologicky zmýšľajúcich

Enviro
Komentáre

Po taškách z billboardov a kamiónov sme narazili na túto Grécku značku, ktorá používa plachty z plachetníc.

Naozaj nemusíte byť námorník alebo dobrodruh, aby ste milovali tieto starostlivo navrhnuté tašky. Okrem toho to boli kedysi slávne plachty a hrdo cestovali cez Stredozemné more.

Photo by Tanner Mardis on Unsplash

Potom sa dostali do dôchodku, vyradili ich, no a vtedy sa ich chytili štyria kamaráti. Stratis Andreadis, Panos Varouhas, Spyros Daikos a Chrysa Halikiopoulou, všetci špecializovaní kapitáni a divokí dobrodruhovia, ktorí dostali skvelý nápad na recykláciu.

Photo: saltybags

Kúpili všetky plachty, ktoré našli, a začali robiť kvalitné a štýlové tašky, navyše s rovnakými nástrojmi na šitie aké mali na opravu týchto plachiet.

Photo by Megan Menegay on Unsplash

Keď nastala chvíľa, kedy si museli vybrať meno pre svoju značku, jednoducho sa zasmiali. To bolo príliš jednoduché. Soľná taška je taká prirodzená ako samotné more.

Ale to nie je všetko. Každý kus nesie svoje jedinečné dedičstvo, jeho morské príbehy. A tak každá taška prichádza ku dverám svojho nového majiteľa s brožúrou vo vnútri. A v nej nájde zákazník životný príbeh plachty, z ktorej je vyrobená. Ktorému člnu kedysi patrila a to kedy išla loď do dôchodku.

Čo poviete, kúpili by ste si takúto tašku?

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.