Rozhýb svoj eko nápad a vyhraj elektrokolobežku

Enviro
Komentáre

Máš nápad na eko produkt? Prihlás sa do ekodizajnérskej súťaže pre mladých a vyhraj ceny v hodnote 3000 €. Najlepšie nápady navyše získajú mentora a prístup do vybraných coworkingových priestorov.

“Chceme motivovať mladých ľudí, aby sa zamýšľali nad aspektmi dnešnej výroby a nezostali sa iba pasívne prizerať, ako znehodnocujeme naše prostredie, ale sami boli tvorcami pozitívnej zmeny”, Tomáš Horváth, organizátor súťaže a zakladateľ značky sobi.eco.

“Súťaž má naozaj krásnu myšlienku – naučiť mladých ľudí, ako zrealizovať ekologické a solidárne projekty využiteľné v komerčnom sektore. Ukázať im, ako pretaviť svoje myšlienky do reality a riadiť svoje projekty,” hovorí Alena Minns.

“V mladých ľuďoch, ktorí sa prihlásili do súťaže ECOidea, sa spája kreativita, odvaha pustiť sa do vlastného projektu a zároveň im záleží na životnom prostredí. Práve takýchto mladých ľudí musíme čo najviac podporovať,” dodáva Milan Polešenský, koordinátor aktivít pre mládež Iuventy. “Počas otváracieho večera sa nimi môžete inšpirovať a my vám porozprávame o tom, ako sa naučíte písať vlastné projekty a kde na ne môžete získať financovanie.”

Na otvorení ekodizajnérskej súťaže vystúpi slow fashion blogerka LaFlorita, mládežnícki delegáti OSN Petra Pauerová a Dominik Porvažník, tohtoročný laureát ceny LEAF Peter Kováč, riaditeľ Dobrej noviny Maroš Čaučík, zakladateľka programu pre stredoškolákov I AMbitious Terézia Lukáčová a ďalší inšpiratívni ľudia.

“V diskusiách sa zameriame na trvalo udržateľné ciele Agendy 2030, najmä na význam ekológie, solidarity a potreby rozvíjať kritické myslenie. Na konkrétnych aktivitách ukážeme, aký veľký význam má angažovanosť mladých ľudí a ich zapájanie sa do spoločenského diania,” hovorí Alena Minns, “V roku 2030 budú mladí ľudia aktívne rozhodovať o dianí v spoločnosti a podporou ich participácie dnes dosiahneme, že na to budú lepšie pripravení.”

Zapoj sa do súťaže ECOidea a môžeš vyhrať elektrokolobežku Inmotion, ročný paušál od Telekomu, kompletnú zubnú výbavu od Curaprox, udržateľnú kozmetiku od dm drogerie markt, Naturlove a Bezobalis, poukážky na nákup v Martinus, lístky na Night of chances od Nexterie, eko-etické produkty od značky sobi.eco a mnoho ďalšieho.

Príď na otvorenie súťaže ECOidea 26.9. 2019 o 17:00 hod. v Satori Stage Mickiewiczova 9 Bratislava. Vstup voľný.

Event na Facebooku: https://www.facebook.com/events/383820415848094/

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.