Predaj plastových tašiek v Anglicku minulý rok klesol o tretinu

Enviro
Komentáre

Predaj veľkých tašiek na jedno použitie klesol od zavedenia poplatku 5p celkovo o 90%. Nakupujúci v supermarketoch v Anglicku teraz kupujú iba 10 plastových tašiek ročne, zo 140 pred zavedením poplatku.

Po zavedení poplatku 5p používanie plastových tašiek zo strany nakupujúcich v Anglicku podľa nových údajov naďalej klesá. Predaj tašiek na jedno použitie u všetkých veľkých maloobchodných predajcov v roku 2018/2019 klesol v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 37% na 1,11 mld.

Predaj plastových tašiek siedmich najväčších supermarketov – Asda, Marks & Spencer, Morrisons, Sainsbury’s, The Cooperative Group, Tesco a Waitrose – od zavedenia dane v októbri 2015 klesol o 90%.

Podľa nových údajov Ministerstva životného prostredia, potravín a vidieka (Defra), priemerný spotrebiteľ v Anglicku nakupuje ročne len 10 vreciek ročne od hlavných maloobchodných predajní supermarketov, z 140 vreciek v roku 2014 pred tým, ako poplatok nadobudol účinnosť.

Zdroj: The Guardian

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.