Plast je past! Povedzte „NIE“ jednorázovým plastom

Enviro
Komentáre

Greenpeace Česká republika aktívne upozorňuje na zbytočné plasty v obchodoch v rámci svojej kampane Plast je past. Postupnými krokmi sa chcú dopracovať k obmedzeniu používania jednorázových plastov.

Greenpeace Česká republika rozdelila kampaň na niekoľko krokov. V tom prvom ide o vytvorenie tlaku na politikov formou petície. Momentálne sa pomaly končí druhý krok kampane, ktorého cieľom je upozorňovať na zbytočné plastové (jednorázové) plasty. Kampaň z časti prebiehala aj na našom území. Ľudia sa vybrali do obchodov a urobili väčší nákup, potom výrobky pred obchodom vybalili a plastové obaly dali na jednu kopu. Išlo o peknú demonštráciu toho, akú časť nášho nákupu tvoria jednorázové plasty.

Momentálne sa kampaň rozšírila o nálepky, ktoré jasne poukazujú na to, že dané obaly sú zbytočné, alebo na produkty, ktoré plastový obal nepotrebujú. To či tento tlak na obchodné reťazce obstojí ukáže čas. Podľa príspevkov na FB Greenpeace sa v tejto časti kampane ľudia nezhodujú. Niektorí píšu, že ide o zbytočné plytvanie a tvorby nového odpadu (v prípade nálepiek) a iní, že by mali pritvrdiť. Tak či tak ide o zaujímavú kampaň, ktorá sa postupne posúva.

Jej súčasťou je tiež premietanie filmu „A PLASTIC OCEAN“, ktorý dokumentuje úroveň znečistenia a množstvo plastov v oceánoch.

Fotky: Greenpeace Česká republika/Facebook

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.