Planet Earth II – dokument, ktorý prekonal očakávania

Enviro
Komentáre

10 rokov po sérii dokumentov pod názvom Planet Earth (Planéta Zem, Zázračná planéta…) sme sa v roku 2016 dočkali ďalšej pokračovania, Planet Earth II.

Pokiaľ sa povie BBC, každý si hneď predstaví nádherné zábery prírody v tematických dokumentov. Snaha BBC predstaviť našu krásnu planétu verejnosti vyvrcholila v dokumente Planet Earth z roku 2016.

David Attenborough sa postaral o výpravu, ktorá spoločne so zábermi dostala dokumentárnu sériu na vrchol. Avšak napriek viacerým úspešným dokumentom sa BBC už nepodarilo dostať na úroveň série Planet Earth.

Všetko sa to ale zmenilo v roku 2016, kedy vyšlo pokračovanie série Planet Earth II. Očakávania boli právom vysoké.

Teraz s odstupom vieme pokojne povedať, že očakávania boli nadmieru naplnené. Nemyslíme si to však iba my, ale zrejme aj veľká časť filmových fanúšikov. Pre príklad uvedieme štatistky z dvoch pomerne vysoko navštevovaných ratingových stránok pre filmy a seriály. Planet Earth je v ČSFD radený na druhom mieste v rebríčku najlepších seriálov a na IMDB získal vynikajúce hodnotenie – 9,4. Lepšie je na tom už iba pokračovanie. Planet Earth II sa v ČSFD nachádza medzi najlepšími seriálmi na prvom mieste a na IMDB má od dve desatiny vyššie hodnotenie ako jeho predchodca, 9,6. Aby sme však nezabudli, hudbu pre Planet Earth robil velikán filmovej hudby Hans Zimmer!

O samotnej sérii by sa toho dalo napísať veľa, ale v tomto prípade je lepšie sa presvedčiť na vlastné oči, určite nebudete ľutovať 😊.

foto: BBC/PlanetEarh II

Mohlo by vás zaujímať

Nathan Anderson

7 faktov o líške

Líška patrí k najznámejším obyvateľom našich lesov. Celkovo však vieme o nej málo. Preto sme zostavili rebríček 7 faktov o líške. 

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.