Ochrana životného prostredia je dôležitá pre 94% Európanov

Enviro
Komentáre

Podľa Eurobarametra až 2/3 hovoria, že pre EÚ by mali byť znečistenie ovzdušia a rastúce množstvo odpadu najnaliehavejšie environmentálne záujmy po zmene klímy.

Podľa komisára pre životné prostredie, námorné záležitosti a rybolov K. Vellu prieskum potvrdzuje, že ľudia chcú, aby sme dosiahli zelenú politiku pre Európu, ktorá chráni a posilňuje.

Obavy Európanov o životné prostredie zostávajú vždy vysoké, pričom 4 z 5 hovorí, že environmentálne otázky ovplyvňujú ich každodenné zdravie a život.

90% tvrdí, že sú znepokojený dopadom chemických látok prítomných v každodenných výrobkoch.

Osobitná zodpovednosť za riešenie znečistenia sa zvyšuje:

87% vidí rolu pri ochrane životného prostredia – a 2/3 si myslia, že ako občania môžu urobiť viac.

Prieskum odhaľuje dôveru a vysoké očakávania, pokiaľ ide o úlohy EÚ pri ochrane životného prostredia a zdravia občanov. Viac ako 2/3 tvrdí, že rozhodnutia o ochrane životného prostredia by sa mali robiť spoločne v rámci EÚ. Ide tak štatisticky o 7% nárast oproti minulému prieskumu z roku 2014.

foto: pixabay.com

Najnovší prieskum Eurobarometra „o postojoch európskych občanov k životnému prostrediu“ v 28 členských štátoch sa realizoval medzi 23. septembrom a 2. októbrom 2017. Celkovo sa zapojilo 27 881 občanov EÚ z rôznych sociálnych a demografických skupín.

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.