Nepotrebné darčeky nezahadzujeme

Enviro
Komentáre

Máme po Vianociach a s ním aj po období, kedy sa rozdá najviac darčekov. Rodina, kamaráti a známy sú obdarovaný rôznymi vecami, častokrát aj takými, ktoré nepotrebujú.

Po sviatkoch sme svedkami, kedy sa darčeky darované s dobrým úmyslom stretnú s realitou a stávajú sa nevhodnými. Môže ísť prevažne o duplicitné knihy, malé a veľké oblečenie, alebo elektroniku prevažne nižšej triedy akú momentálne vlastníme. Našťastie sme si už prešli prvotným strachom, kedy len vďačne darček prijmeme a sušíme ho doma dovtedy dokým ho pri veľkom upratovaní vyhodíme. Dnes už doba pokročila a možností na komunikáciu máme čoraz viacej. Preto vieme nepotrebné veci ponúknuť cez rôzne skupiny internetových búrz.

Stále však žije medzi nami veľa ľudí, ktorých nevhodne darované veci nám, rodine a známym vedia veľmi pomôcť. Združenia venujúce sa ľuďom bez domova sa potešia oblečeniu ale aj knihám. Najlepšie si nájsť také združenie, ktoré sa celoročne snažia ľuďom bez domova pomôcť, či už dočasným ubytovaním, alebo pracovným začlenením. Ako príklady uvádzame združenia Vagus a Proti prúdu.

Elektronikou môžete potešiť aj deti zo sociálne slabších rodín, alebo návštevníkov centier voľného času. Tam sa určite nájde aj priestor pre knihy, alebo plyšové a iné hračky.

foto: pixabay.com

Dôležité je aby darčeky neskončili v koši :).

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.