Naklíčkujte sa!

EnviroJedlo
Komentáre

Jednoducho, zdravo, chutne, hocikedy a vo vašej kuchyni, to sú výhody klíčkov. V tomto článku si priblížime SPROUT ME, projekt, ktorý sa venuje klíčkom.

Hľadanie toho zdravého sa stáva prirodzenou vlastnosťou ľudí. Niekedy to ide ťažko a niekedy ľahko. Klíčky sú tou druhou možnosťou.

Klíčkom sa na Slovensku venuje Katarína Kopúnová so svojím projektom Sprout Me. Ako sama dodáva, tak pri vzniku Sprout Me bola túžba robiť niečo dobré, zdravé a poctivé. Netrvalo dlho kým sa zrodil nápad s klíčkami. „Veď sama nakličujem už mnohé roky a často sa stretávam s tým, že ľudia túto zdravú zábavku nepoznajú. Názov, farby a predstava loga prišli okamžite. Ako keby mi bolo súdené pracovať práve s klíčkami. A asi naozaj bolo. Už si ani neviem predstaviť čo by moju túžbu naplnilo dokonalejšie ako Sprout Me“, uvádza Katarína na svojeje webovej stránke.

Prečo, ale klíčky? Veľa z nás sa možno s touto možnosťou doplnkového stravovania ani nestretli, alebo sa k tomu stavajú skeptickí. Však ide iba o naklíčené semiačka.

Tých výhod je veľa a niečo sme si uviedli aj v perexe. Teraz si však uvedieme tie výhody, ktoré spísala Katarína na stránke Sprout Me. Predsa je len väčšou odborníčkou 😊.

  1. Pri nakličovaní sa vyhnete všetkým pesticídom

umelým hnojivám a iným chemikáliám ktoré sa používajú v poľnohospodárstve. Dostanete tak do svojho tela maximum zdraviu prospešných látok a neprijímate nič z tých nezdravých.

  1. Klíčky sú zásaditou potravinou

…ktorá prispieva k zvýšeniu imunity a k zníženiu rizika vzniku mnohých civilizačných chorôb.

  1. Klíčenie je lokálne a ekologické

Nezaťažuje životné prostredie a je dostupné pre každého.

  1. Je to zábava

A z rastu vašich klíčkov sa budete veľmi tešiť. A o to viac Vám budú chutiť!

Pripraviť si klíčky zvládne naozaj každý.

Klíčok vzniká zasadením semienka a jeho prebudením k životu. Ten následne rastie až do veľkosti dospelej plodiny.

Na sadenie však treba vhodné ročné obdobie, kvalitnú pôdu a dlhodobú starostlivosť. Klíčok však vieme získať aj oveľa jednoduchším spôsobom. Nakličovanie je realizovateľné v hociktorom ročnom období, vo vašej vlastnej kuchyni s výsledkom viditeľným už o pár dní.

Ak vás náhodou klíčky zaujímajú, alebo si klíčenie chcete vyskúšať neváhajte navštíviť stránku Sprout Me. Okrem informácií, ako na to, si môžete objednať semiačka, alebo pozrieť chutné recepty.

Zdroj: Sprout Me

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.