Máte informácie o stromoch vo vašom okolí? Pomôcť vám môžu mapy „Stromy pod kontrolou“

Enviro
Komentáre

Význam stromov, ich estetickú, psychologickú a hospodársku hodnotu  si každoročne pripomíname 20. októbra Medzinárodným dňom stromov.

Cieľom tohto dňa je podporiť záujem verejnosti o lesnícku problematiku, sprostredkovať jej históriu i súčasnosť, poslanie, význam a nenahraditeľnosť.  O zlepšenie informovanosti o stave stromov v mestách a obciach sa snaží aj projekt „Stromy pod kontrolou“, ktorý v spolupráci so samosprávami uverejňuje informácie o stave stromov na mape.

V súčastnosti je na mape evidovaných 1 111 111 stromov na území ČR a Slovenska.

Primárnym účelom projektu Stromy pod kontrolou je vytvoriť širokú databázu informácií o stromoch na verejne prístupných plochách bez ohľadu na ich správcu či vlastníka a umožniť ich logickú a efektívnu kontrolu a správu. Spoluprácou so špičkovými akademickými pracoviskami a súkromnými spoločnosťami chceme vytvoriť širokú informačnú platformu, ktorá pomôže informácie z portálu ďalej využívať a zhodnocovať.“

Mapu stromov nájdete na tomto linku TU.

Fotografie: pixabay.com

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.