Kuba, viac ako len Havana part. 2

To, že Kuba predbehla shareovacie appky na prepravu o niekoľko rokov nie je jediná vec, v čom je priam futuristická.

Pravdepodobne nemusím predstavovať Airbnb, ktorí umožňuje ľuďom poskytovať krátkodobé, alebo dlhodobé ubytovanie cudzím ľuďom prostredníctvom pár klikov na appke/internete.

Na Kube toto funguje už niekoľko desaťročí a takisto, ako kolektívne taxíky bez internetu, appky alebo telefónov. Jediné čo si Kubánci dohodli je kotvička. Obrázok modrej kotvičky na dome a môžete zaklopať. Ak majú voľné, vo dverách si dohodnete cenu a máte ubytovanie.

 

Napriek tomu sme ale natrafili na príliš veľa turistov, ktorí preferovali ubytovanie v komunistických hoteloch, lebo wifi je wifi, že :)?

Tieto hotely robia práve to, že pre každého ubytovaného volajú extra taxík, aj keď ide len cez cestu a všetko čo Vám donesú na izbu máte ako pravý turista zabalené v niekoľko násobnom plastovom obale, skrátka všetko tak, ako nemá byť.

Namiesto toho dáva väčší zmysel spoznať ako Kubánci bývajú, ako žijú a ak máte nejaké základy španielčiny a pobalenú slivovicu, tak sa od niektorých môžete dozvedieť aj to, ako to v skutočnosti bolo s celou revolúciou :).

Každopádne, pred dvoma rokmi Kubánci prístup k internetu ešte nemali, dnes už sa na hlavných námestiach v mestách viete dostať k štátnej wifi a booknúť si toto ubytovanie cez airbnb alebo oficiálnu stránku casas particulares.

 

autor, red.: AdamN

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.