„Kombinuj a chod!“, Európsky týždeň mobility 2018 je v plnom prúde

Enviro
Komentáre

Európsky týždeň mobility prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy.

Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, chodenie či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu. V roku 2017 bol EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY (ETM) doposiaľ najúspešnejší, vďaka zapojeniu vyše 2500 obcí a miest. Myslíte si, že sa tento rok podarí prekonať toto číslo?

Téma ETM 2018 je „KOMBINUJ A CHOĎ!“. Pri propagácii tejto témy sa dôraz kladie na dosiahnutie cieľa cesty, často za nižšie náklady pre jednotlivca i spoločnosť, ako v prípade použitia súkromného vozidla.

Pri príležitosti ETM si mestá a obce na Slovensku pripravili niekoľko atraktívnych akcií, ktoré majú motivovať ich obyvateľov, aby si udržateľné spôsoby dopravy vyskúšali, resp. im dali prednosť pred motorovými vozidlami.

Ako príklad uvedieme dve najväčšie mestá na Slovensku. V Bratislave môžete cestovať mestskou hromadnou dopravou zadarmo, ak máte vodičský preukaz. V Košiciach sú zas novinkou cyklobusy, ktoré vás pohodlne prepravia aj s vašim bicyklom.

Európsky týždeň mobility, ako to už býva zvykom končí 22.septembra Dňom bez aut.

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.