Klimatický alarm? Correct Green podporuje iniciatívu Covering Climat Now

Enviro
Komentáre

Sme presvedčení, že program Covering Climate Now je najväčším úsilím, ktoré kedy bolo vynaložené na usporiadanie svetovej tlače okolo jednej témy – klimatické zmeny.

Iniciatíva sa snaží motivovať svetové média aby písali o klimatických zmenách do termínu konania sa samitu OSN o klíme v New Yorku. Samozrejme aj po tomto týždni a stále viac. Klimatický príbeh nezmizne, takže ani my. Budeme sa snažiť na pravidelnej báze informovať o problematike klimatických zmien. 

Podľa CJR sa mnoho novinárov a správcov spravodajských služieb naďalej považuje klimatické pokrytie za politické a obávajú sa, že väčšie spravodajstvo sa bude považovať za aktivizmus. „Počuli sme to od mnohých redakcií, a to nielen na miestach, kde politici, ktorí popierajú klímu, stále pôsobia. Myslíme si, že táto obava skresľuje, o čom je spravodajstvo. Žurnalistika bola vždy o tom, ako napraviť krivdy, držať mocných k zodpovednosti a klamať. Je v našich najlepších tradíciách, aby sme objasnili naše najodpornejšie problémy, aby sme ich pomohli vyriešiť.“

Spravodajské organizácie, ktoré prijali klimatické pokrytie, zisťujú, že publikum – najmä mladší diváci, poslucháči a čitatelia – sa do pokrytia skutočne zapojili. Môžu sa rozhnevať, podnecovať alebo organizovať klimatickými príbehmi, ale nevyladia ich. 

Existuje množstvo médií – nie dosť, ale niekoľko – ktoré už produkujú vynikajúce klimatické pokrytie. V zahraničí je na vedúcej priečke  The Guardian. 

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.