K svetovému štrajku za budúcnosť klímy sa pridávajú aj slovenské mestá

Enviro
Komentáre

Už tento piatok sa mladí ľudia po celom svete, spoločne postavia nie len za budúcnosť planéty, ale za budúcnosť nás všetkých.

Študenti, žiaci, učitelia, rodičia, ženy, muži. Všetkých, čo dýchame vzduch sa to týka. Sme v klimatickej kríze, ktorá ohrozuje budúcnosť nás, –  mladých ľudí. Snehový chaos, povodne, vlny horúčav a lesné požiare sú už dnes značné dôsledky. Na Slovensku životné prostredie tiež neprispieva k záchrane sveta , nelegálne skládky, smiešne štatistiky v recyklácii odpadu či znečistená voda sú riešiteľné problémy ktoré ohrozujú obyvateľov našej krajiny.

Mladí ľudia si tiež uvedomujú, že žiadnu „Planétu B“ nemáme

Zem je len jedna a má mnoho druhov obyvateľov ktorí sa dostali na listiny ohrozenia alebo vyhynutia ľudskou rukou.  Podvedomie ľudí o spôsoboch riešenia problémov v ochrane životného prostredia nie je dostatočne, a to sa musí zmeniť.

Švédsko, Nemecko, Švajčiarsko, Belgicko, Austrália, USA, Rakúsko… Viac ako 40 krajín na všetkých kontinentoch sa usiluje zlepšiť budúcnosť a poukázať na alarmujúci stav životného prostredia. 

Po vzore švédskej aktivistky Grety Thunberg a jej školského štrajku za klímu sa k ostatným krajinám pridáva aj Slovensko. Vďaka mladým aktivistom (Jakubovi, Marte a Sandre) sa tak bude konať „Svetový štrajk za budúcnosť klímy“ aj v Bratislave, Žiline, Liptovskom Mikuláši  a Košiciach.

Eventy:

Svetový štrajk za budúcnosť klímy 
Svetový štrajk za budúcnosť klímy Košice
Svetový štrajk za budúcnosť klímy Žilina
Svetový štrajk za budúcnosť / Liptovský Mikuláš

Zdroj: Miznúca domovina, Fridays for Future Bratislava

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.