Jarné upratovanie bratislavských brehov Dunaja je tu opäť

Enviro
Komentáre

Asociácia bratislavských vodáckych klubov už tradične pozýva na každoročné jarné upratovanie dunajských nábreží, pobreží, ramien a prítokov.

Aj tento rok sa samosprávy, aktivisti a široká verejnosť zapoja do už tradičného do upratovania brehov Dunaja, v rámci ktorého sa budú zbierať naplavený a odhodený odpad.

V sobotu 13. apríla sa ľudia, ktorým záleží na ich okolí stretnú na piatich miestach v štyroch  bratislavských mestských častiach.

Každoročne sa vyzbiera niekoľko ton opadu medzi ktorým mimo, PET fliaš a plechoviek, nechýbajú ani pneumatiky, kuchynská elektrotechnika či spacie vaky. Nejde iba o odpad, ktorý tam ľudia priamo nechajú, ale aj o naplaveniny.

V prípade, že máte záujem zapojiť sa, stačí si iba vybrať lokalitu, prísť na miesto s dobrou náladou, vhodným oblečením a rukavicami. Organizátor zabezpečí vrecia na odpad a po skončení upratovania odvoz vyzbieraného opadu. Viac informácii nájdete v udalosti na FB TU.

titulná foto článku: bissartig/Pixabay

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.