Hovorme o životnom prostredí

EnviroŽivotný štýl
Komentáre

Pýtajme sa, aktivizujme sa, informujme sa… Hovorme spoločne o životnom prostredí, alebo ako vznikol Correct Green.

Predtým, než začnem hovoriť o webe, na ktorom môžete vidieť tento článok skúsim sa predstaviť. Volám sa Jakub a som bežný človek ako vy. Chodím do práce, bývam v byte, rád čítam, zaujímam sa o veci okolo…  To sú tie bežné veci. Avšak okrem týchto bežných vecí sa snažím zapájať a dobrovoľnícky aktivizovať. Začalo to približne pred šiestimi rokmi, keď som sa stal súčasťou stredoškolského združenia Mladí sprievodcovia. Neskôr sa moje záľuby rozširovali o opustené budovy, historické pamiatky, bunkre až k životnému prostrediu.

Je dôležité spomenúť, že k aktivitám ma inšpirovali viacerí dobrovoľníci a aktivisti, ktorým na svojom okolí záleží. Vďaka nim som vedel kam treba ísť, s čím všetkým rátať a čo všetko dobrovoľnícke aktivity obnášajú. Popri smeťozberoch, maľovaniu, či participácii na obnove delostreleckých kaverien som spoločne s kamarátmi začal rozvíjať jeden nápad. Aby sme o životnom prostredí hovorili viac, cielene a na jednom mieste. Mal som predstavu, že by sme mohli hovoriť o tých inšpiratívnych ľuďoch, dať priestor iným, hovoriť o inováciách v prospech prírody, jednoducho informovať. Táto moja predstava sa stáva postupne realitou. Po dlhých diskusiách a prípravách vznikol tento webový portál. Prácu na ňom urobilo niekoľko šikovných ľudí, ktorých si cením. Podarilo sa im zhmotniť moje predstavy a sami prišli s nápadmi z ktorých som nadšený.  Okrem článkov, budeme totiž informovať aj o upratovaniach, alebo iných dobrovoľníckych aktivitách súvisiacich s ochranou životného prostredia a taktiež pripravujeme tzv. stopu znečistenia, mapu, ktorá bude ukazovať na environmentálne záťaže, skládky, ale aj na miesta, ktoré sa podarilo vyčistiť.

Rovnako ako pri tvorbe tohto webu aj teraz budem potrebovať pomoc, pretože veľa dobrých vecí sa nedá robiť samostatne. Preto, ak máte zaujímavý nápad, podnetnú myšlienku, alebo by ste chceli publikovať svoj vlastný EKO článok neváhajte ma kontaktovať. Budem vďačný každej spolupráci 🙂 .

e-mail: info@correctgreen.sk, redakcia@correctgreen.sk

Aby som ešte nezabudol. Prečo Correct Green? Lebo mám taký sen, že sa po nejakom čase web rozrastie aj o anglickú mutáciu. Výber slov nebol naozaj ľahký. S kamarátmi sme nakoniec vybrali také slová, ktorých preklad nie je ťažký, také ktoré sa ľahko dajú zapamätať a zároveň o niečom vypovedajú. Pre tento projekt som tiež založil občianske združenie Zeler, s ktorým verím, že budem robiť viaceré prospešné aktivity.

Napriek tomu, že som sa s tými, ktorí mi Correct Green pomohli rozbehnúť zatiaľ dohodol, že ich nebudem menovať, nedá mi nespomenúť aspoň krstné mená nech sa tu nájdu. A tak chcem týmto poďakovať (abecedne), Adamovi, Danielovi, Jurajovi a Mišovi za prácu a podporu!

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.