Envirospektrum 2018 – víťazné snímky národnej fotografickej súťaže pre deti a mládež

Enviro
Komentáre

Ministerstvo životného prostredia SR vyhlásilo spolu s organizačným garantom – Slovenskou agentúrou životného prostredia (SAŽP) víťazov národnej fotografickej súťaže pre deti a mládež Envirospektrum 2018.

Hlavnou úlohou prvého ročníka súťaže bolo zachytiť prostredníctvom fotoaparátu vplyv klimatickej zmeny na naše životné prostredie a jeho kvalitu.

Podľa predsedu poroty a koordinátora súťaže Andreja Šijaka „pri výbere víťazných prác posudzovali najmä originálny pohľad mladej generácie na túto tému, zachytenie dopadov klimatickej zmeny, ako aj  vzácnych ekosystémov našej prírody, ktoré nás pred nimi chránia“.

V najmladšej súťažnej kategórii od 6 do 10 rokov udelila odborná porota prvé miesto Sebastiánovi Royovi z Trnavy za snímku Zapaľovač.

Zapaľovač – Sebastián Roy – kategória 6 – 10 rokov

S fotografiou Sila prírody vyhrala kategóriu od 11 do 15 rokov Lívia Kokinčáková zo Strednej umeleckej školy v Prešove a v kategórii od 16 do 19 rokov najviac presvedčila porotu snímka  Kvapôčka, s ktorou súťažil Oliver Šlosár zo Súkromného bilingválneho gymnázia v Galante 

Sila prírody – Lívia Kokinčáková – kategória 11 – 15 rokov

Kvapôčky – Oliver Šlosár – kategória 16 – 19 rokov

Špeciálnu cenu SAŽP udelila Kristíne Dovalovej zo Základnej školy s materskou školou v Badíne za fotografiu Zem v našich rukách. 

Zem v našich rukách – Kristína Dovalová – Špeciálna cena SAŽP

Špeciálnu cenu poroty si prevezme za snímku Návrat do minulosti Jakub Kohút zo Základnej školy s materskou školou v Slatine nad Bebravou.

Návrat do budúcnosti – Jakub Kohút- Špeciálna cena poroty

Do prvého ročníka Envirospektra 2018 prihlásilo svoje fotografické práce 111 súťažiacich z celého Slovenska.

Poslaním národnej súťaže Envirospektrum je vštepovať deťom vzťah k prírode a životnému prostrediu. Zároveň má ambíciu nasmerovať ich do prírody, najmä počas prázdnin a potom oceniť ich zážitky, dobrodružstvá a postrehy zaznamenané fotoaparátom. Organizátori súťaže chcú zistiť ako jednotlivec, dieťa, tínedžer vníma prírodu v dnešnej dobe preplnenej modernými technológiami, čo považuje za pekné, zaujímavé a inšpirujúce a čo je podľa neho potrebné zmeniť.

Zdroj: SAŽP, MŽP SR

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.