Ceteni – viac než len eko tašky

Enviro
Komentáre

To, že plastové tašky sa už dávno “nenosia” vie už snáď každý. Látkové tašky, ktoré šetria životné prostredie na nás číhajú zo všetkých rohov obchodov a je naozaj skvelé, že byť viac eko a zero-waste je čoraz jednoduchšie.

Keď si už človek zabudne tú svoju obľúbenú eko tašku, môže stále povedať nie plastom a kúpiť si tú šetrnejšiu – látkovú.


Je super, že môžeme aj takýmito malými, jednoduchými krokmi pomáhať životnému prostrediu. Čo keby sa dalo ale kúpou jednej tašky pomôcť nie len prírode ale aj našim obyvateľom, konkrétne ženám, na Slovensku? Značka Ceteni sa presne o toto pokúša.


Ceteni je občianske združenie, ktorého cieľom je riešiť sociálnu situáciu žien na vidieku. Mnoho z týchto žien, poväčšine ženy po päťdesiatke, sa často krát stávajú “nezamestnateľné” osoby. Sú to ženy, ktoré pracovali v poľnohospodárstve alebo vo fabrikách, ktoré medzičasom zatvorili a tieto ženy stratili prácu. Čo ale nestratili je zručnosť a chuť pracovať. To isté platí aj pre ženy na materskej dovolenke.

Ceteni sa snaží pomôcť týmto ženám uplatniť sa:

“Nemalou ambíciou OZ CETENI je zmapovať tradičné výrobky, ktoré sa v obci vyrábali, oživiť ich výrobu, zaučiť príslušníkov mladšej generácie do postupov výroby a cez značku CETENI ich produkovať ďalej. A samozrejme nájsť trh na takéto činnosti.”

Fakt, že kúpou elegantnej nákupnej tašky dávate príležitosť nezamestnaným ženám vrátiť sa k svojej záľube a privyrobiť si na materskej, či dôchodku je to, čo robí CETENI výnimočným projektom a každej taške dáva hlbší zmysel.

 

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.