Celosvetová demonštrácia pred brazílskymi ambasádami

Enviro
Komentáre

Pridajte sa 9. septembra o 17:00 pred Veľvyslanectvom Brazílie v Bratislave, aby sme spolu zvýšili povedomie o rekordnom odlesňovaní v máji 2019.

Brazílska vláda spolu so spoločnosťami, ktoré obchodujú s kŕmnymi plodinami mení Amazonský prales na mäsové hamburgery.

Mighty Earth, organizácia so sídlom vo Washingtone, publikovala správu s názvom „Still at it“, ktorá poukazuje na obrovské odlesňovanie bolívijskými a brazílskymi farmármi obchodujúcimi so spoločnosťou Cargill. Mighty Earth použila satelitné snímanie a mapovanie informácií dodávateľov zo Stockholm Environment Institute – strediska odborníkov zaoberajúcich sa životným prostredím, aby identifikovali odlesňovanie v Brazílii, kde sídlia dvaja americkí giganti Cargill a Bunge. Organizácia použila drony, aby zaznamenala odlesňovanie pralesa a saván v oblastiach, kde Cargill prevádzkuje silá.

Image by AndyFaeth from Pixabay

Cieľom týchto akcií je zvýšiť informovanosť o najhoršom odlesňovaní Amazonského pralesa zaznamenanom v máji 2019. Brazílska vláda v spolupráci so spoločnosťami na produkciu krmovín, akou je napríklad spoločnosť Cargill, premieňa Amazonský dažďový prales na mäsové hamburgery a steaky. „Amazonský dažďový prales je ničený rýchlosťou troch futbalových ihrísk za minútu. Čo ak Amazonský dažďový prales zmizne? V čase klimatického chaosu a vlád, ktoré vyhlasujú klimatické krízy, by sme mali Zem zalesňovať. Aby sme to dosiahli, musíme ukončiť živočíšne poľnohospodárstvo, ktoré je hnacím motorom odlesňovania a nehospodárneho využívania pôdy, vody a fosílnych palív,“ povedali organizátoriClimate Save Slovakia.
Hnutie Climate Save Movement vzniklo v roku 2013 ako miestna, vegánska skupina bojujúca za klimatickú spravodlivosť a zvieracie práva. Je súčasťou celosvetového hnutia Save Movement s takmer 1000 Save skupinami po celom svete. Pre viac informácií navštívte našu stránku: http://www.climatesavemovement.org/
Zdroj: Climate Save Slovakia

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.