Bezpečná chôdza a cyklistika je témou tohtoročného Európskeho týždňa mobility

Enviro
Komentáre

Tento rok počas ETM bude dôraz kladený na bezpečnú chôdzu a jazdu na bicykli ako aj na ich výhody pre zdravie, životné prostredie a osobný bankový účet.

Do kampane Európsky týždeň mobility sa každoročne zapája viac sídel z rôznych krajín, v roku 2018 sa zapojilo celkom až 54 krajín s počtom 2792 zaregistrovaných samospráv. Stúpajúci počet prihlásených sídel je citeľný aj na Slovensku. V roku 2018 sa počet zaregistrovaných samospráv oproti predošlému roku zvýšil o 5 a teda sa do kampane pridalo až 54 slovenských miest a obcí. 

K dnešnému dňu sa už do národnej kampane ETM zaregistrovalo 55 slovenských samospráv (mestá a obce, neziskové organizácie, či inštitúcie sa pritom môžu zaregistrovať na http://eurotm2019.eurotm.sk/ až do 22. septembra, kedy kampaň vyvrcholí Dňom bez áut), ktoré pripravujú množstvo inšpiratívnych podujatí zameraných na aktuálnu tému Bezpečne na bicykli a pešo.

ETM prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Zdroj: eurotm2019.sk, SAŽP

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.