Aktivisti polepili tovar výzvami proti plastu

Enviro
Komentáre

Toto je zbytečný odpad. Já obal nepotřebuji. Přines si sáček z domu. Tak znejú odkazy, ktoré sa ocitli na niektorých produktoch v jednom obchodnom reťazci v Bratislave.

BRATISLAVA – Vo štvrtok, 6.9.2018, sa partička štyroch mladých ľudí rozhodla urobiť niečo, čo na Slovensku ešte nikto nespravil. Po vzore českých eko-aktivistov sa rozhodli onálepkovať tovar zabalený v plastovom obale, aby tak upozornili zákazníkov na zbytočné, niekedy až nezmyselné balenia potravín.

Žiadna sekcia neostala nepovšimnutá. Od zelovocu, cez pečivo, drogériu až po sladené nápoje – produkty, po ktorých je najväčší dopyt medzi kupujúcimi, sa stali terčom tejto malej eko-kampane.

Aby sa ale vyhli akýmkoľvek problémom, neprelepovali sa čiarové kódy ani zloženie potravín. Nálepky končili na stojanoch pri rolkách sáčkov, vedľa cenoviek či na obaloch od (pozri foto)

 

Či bude mať táto kampaň úspech alebo nie, ukáže až čas. Každopádne je nutné začať bojovať proti plastom, ktoré nadobudli až globálny charakter. Nie nadarmo je s nimi súvisiaca hrozba porovnávaná s globálnym otepľovaním.

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.