7 dobrodružných tipov na leto s ekosieťkou

Enviro
Komentáre

Úžasné sú v tom, že sú eko, priehľadné, ľahučké, z biobavlny a praktické nielen do tašky na nákup, ale aj do kufra letného dovolenkára, či do batoha dobrodruha-cestovateľa.

Ekosieťky by jednoducho mali byť povinnou výbavou nás všetkých, ktorí chceme v lete vyraziť za hranice všedných dní.

Chystáte sa na lov zeleniny či ovocia do obchodu, alebo na trh, alebo na dovolenku k moru, pozrieť babičku na dedinu, ísť na túru do hôr, či opekať s priateľmi? Nezabudnite si pribaliť ekosieťky. Tieto skromné nenápadné vecičky z biobavlny využijete viac, ako by ste si mysleli!

1. Či už idete do obchodu kúpiť si čerstvé ovocie a zeleninu, alebo ste pri mori a dostali ste celá rodinka chuť na šťavnaté broskyne, môžete nakupovať ekologicky a uskladňovať ovocie a zeleninu zdravo. Postarajú sa o to malé pomocníčky ekosieťky. Keďže sú skladné a zaberajú minimum miesta, bez problémov si ich pribalíte do kabelky alebo do plážovej tašky k uteráku a opaľovaciemu krému a vytiahnete ich práve vtedy, keď to bude treba.

2. Deti zasa ekosieťky skvele využijú na pláži. Môžu si v nich nosiť formičky, zbierať si do nich mušličky či kamienky, prípadne nimi môžu chytať drobné rybky. Milovníci zvierat, prosím, nedeste sa! Žiadnej rybke určite nebude ublížené.

3. Ekosieťky vás zachránia aj na ceste z pláže do hotela. Môžete do nich sebe, svojej polovičke aj drobcom zbaliť plavky a bez toho, aby ste si zamokrili zvnútra celú tašku, ich pohodlne odnesiete do izby. V prípade, že leto trávite na domácich kúpaliskách, neváhajte celý balíček aj s ekosieťkou po návrate hodiť do práčky. Plavky sa vám nielen skvele vyperú, ale háčiky vám práčku nepokazia.

4. Predĺžený víkend na dedine u babičky? Žiaden problém! Deťúrence môžu s ekosieťkami vyraziť na lov sladučkého hrášku či slnečnými lúčmi vyfarbených broskýň. Drobcom tak ukážete, že vám záleží na prírode aj na zdraví. A keby ich nájazdy na dobroty z babičkinej záhrady prestali na chvíľku baviť, môžu si do ekosieťky zbaliť svoje hračky a ísť sa zahrať s deťmi od susedov.

 

5. Chystáte sa na výlet do hôr? A čo tak ekosieťky použiť na to, aby ste si do nich zbalili veci? Všetko tak zostane pekne roztriedené a pri priebežnom preberaní sa vecami v batohu sa nezbláznite z toho, že nič nedokážete nájsť. A ak by ste náhodou cestou potrebovali nakúpiť alebo v lese objavili úžasné hríby, tohto praktického pomocníka budete mať vždy po ruke.

6. Leto je tiež ideálnym obdobím na zber byliniek. Ich liečivú silu však určite nepodporíte, keď ich budete zbierať do mikroténového vrecka. Zvoľte radšej ekosieťky z biobavlny. Každú bylinku môžete dať do samostatného vrecka, aby sa vám navzájom nepomiešali. Mix bylín je lepšie totiž pripravovať až po sušení, prípadne priamo v šálke.

7. Ach, tie opekačky! Kto by ich nemal rád? Cez leto určite absolvujete aspoň jednu. A čo by to bolo za opekačku bez čerstvej zeleninky? Paprika, paradajky, cibuľka jednoducho nemôžu chýbať. Ak chcete, aby pri preprave mohli dýchať a nezaparili sa, ekosieťkami to určite zaistíte. Na tanier sa vám tak dostane čerstvá zelenina s lahodnou vôňou aj chuťou.

Páčili sa vám naše tipy na dobrodružné leto s ekosieťkami? Tak potom zvážte ešte jednu vec… Tým, že ich budete používať, ušetríte časom stovky, možno aj tisícky jednorazových mikroténových vreciek, ktoré znečisťujú a ničia našu prírodu. Ekosieťky zo 100 % biobavlny si môžete kúpiť v Kauflande.

 

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho CorrectGreen newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta ekológie ľudskou rečou. Z newsletteru sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.